Multiagencja ubezpieczeniowa - wiele firm w jednym biurze:

Inter Risk Generali generali agro
Uniqua Ergo hestia Hdi
allianz pzu logo warta logo
Inter compensa tarnobrzeg  

Historia firmy

Historia UNIQA TU SA związana jest z Zakładem Ubezpieczeń i Reasekuracji POLONIA SA, który powstał w 1990 r. W związku ze zmianami własnościowymi w 2003 r. spółka działająca pod marką POLONII zmieniła nazwę na UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

W maju 2004 roku UNIQA TU SA weszła – wraz z UNIQA TU na Życie SA oraz TU FILAR SA - w skład Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA w Polsce. W marcu 2008 r. nastąpiła fuzja UNIQA TU SA i TU FILAR SA.

Połączenie umożliwiło spółkom dalszy dynamiczny rozwój i dodatkowe obniżenie kosztów przy jednoczesnej optymalizacji procesów. Specjalistyczne ubezpieczenia FILARA, skierowane do spółdzielni mieszkaniowych oraz branży budowlanej, znakomicie uzupełniły szeroką ofertę UNIQA TU SA.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA wchodzi w skład Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA działającej na obszarze całej Polski.

Inwestorem strategicznym spółki jest europejski holding ubezpieczeniowy o austriackich korzeniach - UNIQA Insurance Group AG. Przynależność do Grupy UNIQA Austria oznacza dla polskiej spółki dostęp do bogatych doświadczeń i wiedzy ubezpieczeniowej austriackiego koncernu oraz jego międzynarodowego prestiżu. Wyrazem uznania dla polityki koncernu UNIQA w Polsce i w innych krajach Europy Środkowej jest kapitałowe zaangażowanie EBOR, który objął około 30% akcji UNIQA TU SA.

Doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, skala działania i wielkość kapitału zakładowego powodują, że UNIQA TU SA należy do czołowych polskich ubezpieczycieli.

Ubezpieczenia dla mieszkalnictwa

Ubezpieczenia skierowane są do mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowych, Wspólnot Mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego lub innych zasobów mieszkaniowych, które to zawierają na rzecz mieszkańca umowę ubezpieczenia.

Gwarancje ubezpieczeniowe

Służą jako środek do realizacji  wielu kontraktów w jednym czasie bez konieczności blokowania środków pieniężnych, czym poprawiają płynność finansową przedsiębiorstwa. Podnoszą wiarygodność Klienta wobec kontrahentów.

 

(C) 2001 - 2024 Ubezpieczenia Acis.pl Piotr Kowalik w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl | Polityka Prywatnosci | Polityka Cookies